Anonimowi Alkoholicy

2 Książka, której tytuł dał nazwę Wspólnocie AA, ukazała się po raz pierwszy w kwietniu 1939 roku, kiedy AA liczyło zaledwie około stu uczestników.Podstawowy tekst książki "Anonimowi Alkoholicy", zwanej przez uczestników Wspólnoty AA Wielką Księgą ( Big Book), zawierający posłanie AA pozostał niezmieniony od 1939 roku. W wydaniu polskim mieści się on na stronach 1-144. Zmiany wprowadzone prze lata do Wielkiej Księgi dotyczyły przede wszystkim historii osobistych, których w czwartym wydaniu jest 41 i miały tylko jeden cel - lepiej reprezentować i dokładniej przedstawić uczestników AA i w ten sposób dotrzeć do większej liczby alkoholików
W drugim polskim wydaniu zaprezentowano po raz pierwszy 7 historii osobistych Polskich AA.Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z wyjaśnieniem programu AA zawartym w Wielkiej Księdze i z osobistymi historiami jeszcze więcej osób uzna program AA powrotu do zdrowia, jako program swojego życia."
Spis Treści: Przedmowy, Opinia lekarza, Wyznanie lekarza, 1) Opowieść Billa 2) Jest sposób 3) Więcej na temat alkoholizmu 4) My - niewierzący 5) Jak to działa 6) Do czynu 7) Praca z innymi 8) Do żon 9) Wizja rodziny przeobrażonej 10) Do pracodawców 11) Wizja dla Ciebie. Historie osobiste - Pionierzy AA ("Koszmar doktora Boba"), Historie osobiste Polskich AA.

Do Księgarni  

Dwanaście Kroków i Dwanaście Tradycji.                                                    11

Zbiór zasad duchowych, które stosowane jako sposób życia mogą uwolnić od obsesji picia i dopomóc cierpiącemu na chorobę alkoholową, by stał się zdrowym, szczęśliwym i pożytecznym człowiekiem.Program 12 Kroków Anonimowych Alkoholików znajduje zastosowanie także w codziennym życiu poza Wspólnotą AA . Dwanaście Tradycji określa sposoby, dzięki którym AA utrzymuje jedność wewnętrzną oraz kształtuje swoje stosunki ze światem.

 Do Księgarni

10Życie w Trzeżwości. 

Co robią Anonimowi Alkoholicy, żeby nie pić. Praktyczne sposoby, jak żyć w trzeźwości godzina po godzinie, dzień po dniu, łatwe do realizacji w domu, pracy czy na spotkaniach towarzyskich.

Do Księgarni

Anonimowi Alkoholicy Wkraczają w Dojrzałość. 

Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich pragnących wiedzieć, jakie były początki Wspólnoty AA, jak    9wykształciły się Kroki i Tradycje oraz ukazuje niezwykłą siłę oddziaływania AA na całym świecie.
W pierwszej części przedstawiona jest historyczna konwencja w St.Louis z okazji 20 lecia AA, gdzie Wspólnota AA przyjęła odpowiedzialność za wszystkie swoje sprawy. Druga część zawiera wystąpienia Billa W. dotyczące Trzech Legatów Zdrowienia, Jedności, Służby; trzecia zaś głosy przyjaciół AA, duchownych, lekarzy, prawników.

  Do Księgarni

Uwierzyliśmy.

Przygoda duchowa AA w doświadczeniu poszczególnych uczestników Wspólnoty. Jest to zbiór opowieści, w 8których Anonimowi Alkoholicy opisują co pojęcie "przebudzenie duchowe" dla nich oznacza, jak pojmują swoją Siłę Wyższą i jak Siła ta pomaga im zachować trzeźwość i pogodę ducha.

Sądzimy, że w bezustannym zamęcie i pośpiechu przeczytanie choćby kilku historii codziennie pozwoli znaleźć nam ukojenie i poczuć obecność i opiekę naszej Siły Wyższej.

Do Księgarni  

 Codzienne Refleksje

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA. Następujące po cytatach z literatury  7AA refleksje są przemyśleniami poszczególnych uczestników AA i każda z nich dotyczy kwestii poruszanej w danym cytacie.
Z pewnością w każdej z codziennych refleksji znajdziemy myśl, która będzie prowadzić nas przez najbliższą dobę i dzięki której będziemy trwać w trzeźwości "jeden dzień na raz".

Czytanie "Codziennych refleksji" na mityngach może być pomocne w codziennym stosowaniu programu 12 Kroków i 12 Tradycji.

   Do Księgarni

Jak to widzi Bill.W

6Tom zawiera kilkaset wyjątków zaczerpniętych z naszej literatury, a dotyczących niemal wszystkich aspektów życia w AA.
Na książkę składają się teksty zaczerpnięte z takich pozycji jak "Anonimowi Alkoholicy", "Dwanaście Kroków i Dwanaście Tradycji", "Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość", a także fragmenty wypowiedzi Billa W. na łamach "Grapevine" i jego prywatnej korespondencji.
Mogą one posłużyć za materiał do indywidualnej refleksji, a także zainspirować twórczą wymianę poglądów w grupie AA. Głęboko wierzymy, że myśli założyciela Wspólnoty AA staną się busolą na drodze ku trzeźwości.

Do Księgarni 

Więzień do Więżnia.

5

 W książce tej zamieszczone są historie osobiste o cudownym ozdrowieniu, opowiedziane przez trzydziestu dwóch więźniów, którzy znaleźli nadzieję i wyzwolenie z wyniszczającej choroby alkoholowej dzięki programowi Anonimowych Alkoholików. Stosując program 12 Kroków i uczestnicząc w mityngach AA odzyskali swoje miejsce w życiu, powrócili do rodzin i społeczeństwa.

  Do Księgarni