Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Odwaga jest strachem,który odmówił modlitwy.

TEMAT: 24 Marzec

24 Marzec 2012/03/23 22:50 #1

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • alkoholik
  • komputery,pływanie
  • Otrzymane podziękowania: 320
Dzień po Dniu 24 Marzec.

Czasami widzę,że powracam znowu do starych nawyków,które,za nim poznałam Al-anon,zdominowały moje myśli i uczucia.Byłam przytłoczona i pokonana ciągłymi utarczkami z alkoholikiem.Obawiałam się wszystkiego i wszystkich.
Wtedy,to przez uczestniczenie w spotkaniach i przeczytanie literatury Al-anon zaczęła pracować moja odwaga.Jednak czasami stając przed nowym kryzysem lub wyzwaniem,takim jak konieczność wypowiedzenia się na spotkaniu,wszystkie stare obawy i wątpliwości wracają,ale tylko na chwilę.
Przypominam sobie wtedy o wszystkim,czego nauczyłam się w Al-anon,oraz o nowym poczuciu własnej wartości i zaufaniu,jakie mi dała Wspólnota.

Rozważania na Dzisiaj.

Kiedy jestem w stanie przyjąć pomoc Siły Wyższej,czuję,że jestem zdolna zrobić wszystko do czego jestem powołana.Pokonuje obawy,odnajduję znowu pewność i ufność.
Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Madzik

Odp: 24 Marzec 2012/03/23 23:10 #2

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator Globalny
  • Otrzymane podziękowania: 464
stare nawyki:
nieustanny strach,uczucie przegranej życiowej,rozkojarzenie,brak koncentracji,ciagłe cierpienie,bol fizyczny i psychiczny,tracenie na wadze,niska samoocena,kryzys emocjonalny,pustka,stany depresyjne,otepienie,wybuchy gniewu,niestabilnosc,zbieractwo niepotrzebnych rzeczy na "czarna godzine",unikanie ludzi-samotnosc,nieufnosc,ciagły smutek,płacz,obwinianie bliskich,wyrywanie włosow z głowy,chec przespania wszystkich ciezkich dni,pretensje do Boga......nie chce do tego wracac,dlatego jestem w Al Anon.
umiem przyjac to co zycie mi zgotuje wierząc ze dam rade z ludzka i Boska pomocą.
Istnieją kwiaty,które kwitną nawet w zimie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Madzik