Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Spostrzeżenia

Spostrzeżenia 2016/10/25 14:34 #1

• martasa
  • martasa Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 103
Afirmacje DDA 31 października

Dzisiaj ufam swoim spostrzeżeniom

Dzisiaj potwierdzam to, co widzę, czuję i to, co wydaje mi się realne - ufam sobie. Potwierdzam trafność swoich przeżyć, zmysłów i intuicji.

Kiedy byłam dzieckiem, w mojej rodzinie panowała zasada, że o pewnych rzeczach się nie mówi i dlatego przestałam ufać swoim spostrzeżeniom. W mojej rodzinie konsekwentnie zaprzeczano problemowi uzależnienia, więc doszłam do wniosku, że zwariowałam. Ten schemat postępowania najbardziej mnie bolał i rozczarowywał.

Ileż to razy lekceważyłam własne sygnały ostrzegawcze? Wiązałam się z kimś choć wiedziałam, że nic dobrego z tego nie wyniknie? Pchałam się w sytuacje, o których wiadomo było, że są niebezpieczne? Ile razy mam walić w ten mur i nabijać sobie guza?

Przez wiele lat próbowałam przesunąć mur. Dzisiaj zmienię kierunek marszu. Uczę się widzieć ludzi i sytuacje takimi, jakimi są - a nie takimi, jakimi chciałabym, żeby były. Dzięki temu unikam zranienia. Bardzo dobrze potrafię rozpoznać, co jest prawdziwe, a co nie. Od dziś będę najpierw oceniała sytuację, a dopiero potem podejmowała decyzję, kierując się własnym, najlepiej pojętym interesem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.