Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Pełna integracja - Potrafię się oderwać od pracy.

TEMAT: 23 Czerwiec

23 Czerwiec 2012/06/23 22:09 #1

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator Globalny
  • Otrzymane podziękowania: 464
Afirmacje DDA 23 Czerwiec.
Pełna integracja

Potrafię się oderwać od pracy

Chcę czerpać radość z mojej pracy i czuć jednocześnie że coś z siebie daję.Nie chcę uzależniać się od pracy ani pracować po to by uciec przed emocjami.Ważna jest umiejętność czerpania radości z innych niż praca form aktywności.Jeżeli zależy mi na nawiązaniu i podtrzymaniu kontaktu z rodziną i przyjaciółmi,muszę oderwać się od pracy.Jeżeli czuję się naprawdę szczęśliwa tylko wtedy kiedy pracuję,może to być sygnał,że zaniedbuję inne części siebie,części wymagające wzbogacenia.Jeżeli jestem zadowolona tylko wtedy,gdy czuję na sobie presję odpowiedzialności,może to być sygnał ucieczki od lęku,że się nie nadaję,lęku przed niepowodzeniem.
W każdej dziedzinie życia dążę do równowagi.Jeżeli o tym kim jestem decyduje wyłącznie praca,jest to sygnał,że powinnam zrobić rachunek sumienia z mojego życia emocjonalnego,,fizycznego i duchowego.Zmiana przyzwyczajeń zawodowych zapewne będzie wymagała kompromisów,zmiany filozofii życia.(Nie pozwolę by typowa dla alkoholików tendencja do zaprzeczania powstrzymywała mnie od wzięcia swojego życia w swoje ręce)Buduję nową przyszłość cechująca się wewnętrzną radością i umiarem.
Istnieją kwiaty,które kwitną nawet w zimie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): AgaMars

23 Czerwiec 2018/06/23 08:10 #2

• AgaMars
  • AgaMars Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 5
"Nie pozwolę by typowa dla alkoholików tendencja do zaprzeczania powstrzymywała mnie od wzięcia swojego życia w swoje ręce"

Mysle, ze ta tendencja jest typowa dla kazdej osoby uzaleznionej. Ja bylam wspoluzalezniona, bylam pracoholiczka (kiedys przez 5 lat nie mialam ani jednego dnia wolnego- tylko Swieta Bozego Narodzenia i Wielkanoc) bylam uzalezniona od zakupow, telewizora i czego tam jeszcze i to zaprzeczanie to byl moj sposob na zycie.
Nawet jesli czasami mam lekkie nawroty mojego pracoholizmu, to w miare szybko potrafie to dostrzec i biore odpowiedzialnosc za swoje zycie. Zwalniam i wracam na wlasciwa dla mnie droge kaszxeeee
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Norbi