Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wstyd/autodestrukcyjna mowa wewnętrzna - Dzisiaj odrzucam przekonania hamujące powrót do zdrowia.

TEMAT: 13 Czerwiec

13 Czerwiec 2012/06/13 18:25 #1

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator Globalny
  • Otrzymane podziękowania: 464
Afirmacje DDA 13 Czerwiec.
Wstyd/autodestrukcyjna mowa wewnętrzna

Dzisiaj odrzucam przekonania hamujące powrót do zdrowia

Uświadamiam sobie dzisiaj swoje myśli i wiem,że wszystko w co wierzę odbija się w moim świecie jak w lustrze.Wiem że moje przekonania dają o sobie znać w moim realnym życiu;nie będę więc trwoniła czasu na negatywne myślenie,na myśli destrukcyjne,na przekonania,które utrudniają mi powrót do zdrowia.
Odrzucam takie emocje,jak poczucie winy,wstyd czy uraza.Nie jestem niczemu winna,nie mam się czego wstydzić.Zanurzam się w poczucie ukojenia i bezpieczeństwa,jakich dostarcza mi moja Siła Wyższa i pozwalam,by wszystkie urazy odpłynęły w siną dal.
Uwalniam się dzisiaj z przekonań destrukcyjnych,teraz już bezużytecznych.Dzisiaj skupiam swe myśli na takich sprawach,jak piękno,obfitość,ład i porządek,miłość,wolność i zdrowie.
Istnieją kwiaty,które kwitną nawet w zimie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): AgaMars

13 Czerwiec 2018/06/13 07:29 #2

• AgaMars
  • AgaMars Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 5
nadzieja napisał:
Afirmacje DDA 13 Czerwiec.

Odrzucam takie emocje,jak poczucie winy,wstyd czy uraza.Nie jestem niczemu winna,nie mam się czego wstydzić.

Bardzo lubie te afirmacje, jednak z tym nie zgadzam sie. Odrzucam tylko toksyczny wstyd. Ten zdrowy, potrzebny zostawiam. Bo wstyd, tak jak kazda emocja dana mi przez Sile Wyzsza jest bardzo potrzebny w zyciu. Wstyd ma dwie funkcje. Po pierwsze podobnie jak gniew (obecnie moja ulubiona emocja) pokazuje mi, ze ktos wchodzi z buciorami w moje zycie. Czuje gniew, kiedy ktos przekracza moje granice, nie szanuje mnie, natomiast wstyd czuje wtedy, kiedy ktos wchodzi w najintymniejsze rejony mojego zycia i np robi z nich temat do rodzinnej pogawedki. Kiedy czuje wstyd, wiem, ze mam zadzialac i nie pozwolic na to tej drugiej osobie. Po drugie czuje wstyd, kiedy cos zlego zrobie. I to tez jest w porzadku, bo wiem, ze mam zadzialac i przeprosic te druga osobe i postarac sie naprawic wyrzadzone zlo. Dobry wstyd nie jest zly, tylko ten toksyczny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Norbi